
Az elmúlt pár hónapban a home office sokaknak jelentett újdonságot és komoly kihívást Magyarországon. 2019-ben mindössze néhány százalékunk dolgozott rendszeresen vagy akár ritkán otthonról, pedig ehhez hozzá kell szoknunk, mert egy dolgot biztosan tudok: a home office (sokkal) nagyobb teret kap a jövőben.
Az otthonról dolgozó csapat vezetése azonban más készségeket és hozzáállást kíván, mint amelyeket ez idáig sikeresen működtettünk. Úgy gondolom, elengedhetetlen a kevesebb irányítás és ellenőrzés, és lényeges a több szabadság. A beosztottaknak olyan vezetőre van szükségük, aki lehetővé teszi számukra, hogy nagyobb befolyással legyenek saját munkavégzésükre, és aki megadja nekik az esélyt, hogy saját maguk fedezhessenek fel eddig nem látott lehetőségeket, és hogy megítélhessék saját teljesítő képességüket. A vezetői sérülékenység, átláthatóság, hitelesség, és a szavak helyett a tettek fontosabbak, mint valaha. A szabadsággal még nagyobb hangsúly kerül az önfejlesztésre, beleértve a vezető önfejlesztését is. Már maga a változás rezilienciát és adaptációt követel, akár több tíz éves rutinokat kellhet felülírni. A klasszikus értelemben vett hatékonyság fókuszú vezetés helyett ez kaotikusnak tűnhet, de ki mondta, hogy ez kizárólag rossz lehet?
A jelenlegi helyzet kiváló alkalom arra, hogy feltérképezzük, milyen vezetők vagyunk. Micro- menedzselünk és az egységesítésre törekszünk? Vagy teret adunk a csapatunknak és kamatoztatjuk beosztottaink más-más tapasztalatát, szakértelmét és készségeit? Ha a saját, sok éve berögzült vezetői készségeimre gondolok, biztosan van mi változtatni. Maga a változás, a változtatás mindig is nehézkesen ment a számomra és szeretem rajta tartani a szemem a cégem akár legapróbb történésein is.
A járvány minden negatívumával együtt, érdekes, izgalmas és egyedülálló lehetőségnek tartom, hogy tanúi lehetünk egy új munkahelyi világ kialakulásának, a régi-új vezetők megszületésének, és hogy alkalmunk van vezetőként magunkra ránézni, magunkat még jobbá tenni, ez által is formálva ezt az új világot.
More posts

A home office és én
31 March 2020
A jelenleg kialakult helyzetben sok szó esik a home office-ról. Az előnyei miatt sokak által mindig is vágyott lehetőség volt, de vajon valóban olyan „felhőtlen boldogságot” jelent, mint amilyennek hisszük? Hát, nem is tudom... Nekem sok munkámba, önelemzésbe és változtatásba került, hogy jó legyen itthonról dolgozni.
Read more
„Hogyan ne vezess home office-ban” kisokos
01 September 2020
Előző blog bejegyzésemben már megtalált a kontroll témája, és most egy másik aspektusból ismét találkoztam vele. Úgy látszik, dolgunk van egymással.
Az elmúlt hónapokban több coach kollégával beszélgettem és szinte mindegyikünk ugyan arra a megállapításra jutott. Ez idáig igen változatos témákon dolgoztunk főként multinacionális és KKV cégeknél dolgozó ügyfeleinkkel, azonban most, a home office szép(?) új világában, a coacheek jelentős részét egy téma szólítja meg: állás- vagy karrierváltás. Karrierváltást támogató szakemberként talán örülhetnék ennek, azonban nem ennyire egyértelmű a helyzet.

Álláskeresés, kapcsolati háló, ciki...
30 September 2020
Az utóbbi időben jelentősen megnövekedett a karrier tanácsadásaim száma. Mit takar a karrier tanácsadás? Figyelemfelkeltő CV megírását, a tömegből kitűnő LinkedIn profil kialakítását, akár a legfurcsább állásinterjú kérdésekre adandó „jó” válaszok átbeszélését, a fizetési igény meghatározását és persze ennek az írásnak a témáját, hogy hol is keressük (a leghatékonyabban) azt a bizonyos álomállást.

Önéletrajzot írni mindenki tud, vagy mégsem?
03 November 2020
Ha az álláskeresés kapcsán sokat hallom, hogy ezt mindenki meg tudja csinálni, akkor az önéletrajzírást illetően még többször. Mert mi lehet ebben a nagy ügy? Hacsak nem pályakezdő vagy, egyszer régen már te is írtál egy CV-t, azt csak fel kell frissíteni egy kicsit. A Google számtalan találatot dob ki, milyen egy „jó” önéletrajz, rengeteg stílus, sablon van fent a neten, és a feltöltött adatokból különböző CV író programok el is készítik az önéletrajzodat. Sőt, megkérheted a barátodat, hogy küldje át az övét, amivel a múltkor megkapta azt a csodás állást. Neked csak ki kell tölteni a rád vonatkozó részekkel és már kész is!
Mit veszítesz így?

Mi a kockázata annak, ha téged vesznek fel a pozícióra?
01 December 2020
Egyik ügyfelem a következő problémával érkezett hozzám nemrég. „Valamit nem jól csinálok az álláskeresés során. Sok állást megpályázok, behívnak állásinterjúkra, azonban a második körös interjúkra szinte soha nem jutok el. Pedig a karrierem során már jó pár alkalommal interjúztam, én magam is sokakat interjúztattam, tudom, mit, hogyan kell csinálni.” Mikor átbeszéltük a „mit, hogyant”, a következőkre derült fény: az állásváltással kapcsolatos motivációjaként azt fogalmazta meg, nem szeret együttdolgozni jelenlegi főnökével, amikor a munkatapasztalatáról kérdezték felsorolta a különböző pozícióiban elvégzett feladatait, és amikor például azt kérdezték tőle, hogyan kezeli a kudarcot, elmondta, hogy mivel maximalista ember, nagyon nehezen viseli.
Első ránézésre úgy tűnhet, rendben vannak ezek a válaszok, de ezeknél sokkal jobb válaszokat is lehet adni.

Karrier tanácsadás, karrier coaching (és egy kis terápia…)
04 January 2021
Coachként és tanácsadóként sokszor tapasztalom, hogy nagy a kavarodás ezzel a két fogalommal kapcsolatban. A tanácsadást talán sokan ismeritek, a coachingot azonban nehezebb definiálni és azt hiszem, ez is azok közé a dolgok közé tartozik, amit ha az ember nem próbál ki, nem kaphat róla teljes képet.
Contact
Adrienn Dankó
Career re-design specialist,
ICF member Business coach
+36 70 310 82 59
adrienn.danko@klc.co.hu
https://www.linkedin.com/in/adrienn-danko-55023a1
21/b Hollán Ernő str, 1136 Budapest, Hungary